Henkilöt

Kuukin henkilöt eli kuukilaiset ovat sosiaalista porukkaa, ammattitaitoisia kaikki omalla markkinoinnin ja myynnin osaamisalueellaan. Arvojemme mukaan kuukilaiset ovat brutaalin rehellisiä, huomioivia ja aitoja ammattilaisia. Tunnelmaa luovaa porukkaa, jotka puhuvat teknisimmistäkin asioista selvällä suomen kielellä. Tutustu kuukilaisiin!

  • Näytä kaikki
Ulla Ristkari-Ryynänen

Ulla Ristkari-Ryynänen

CMO, Founding Partner
+358 40 172 2665
ulla.ristkari@kuuki.fi

Tomi Kaitarinne

Tomi Kaitarinne

Director – Business & Technology, Founding Partner
+358 50 345 3874
tomi.kaitarinne@kuuki.fi

Tiina Tervonen

Tiina Tervonen

Director – Business & Operations
+358 400 297 007
tiina.tervonen@kuuki.fi

Timo Puolakka

Timo Puolakka

Art Director, Founding Partner
+358 40 706 8077
timo.puolakka@kuuki.fi

Ville Rantanen

Ville Rantanen

Commercial Director
+358 40 546 7497
ville.rantanen@kuuki.fi

Eeva Ristkari

Eeva Ristkari

Content & Marketing Lead, Partner
+358 400 878 269
eeva.ristkari@kuuki.fi

Maaria Ritari

Maaria Ritari

Key Account Manager
+358 40 521 7968
maaria.ritari@kuuki.fi

Tuula Tallqvist

Tuula Tallqvist

Key Account Manager
+358 40 562 0341
tuula.tallqvist@kuuki.fi

Marika Westergård

Marika Westergård

Key Account Manager
+358 50 543 1419
marika.westergard@kuuki.fi

Valtteri Mikkonen

Valtteri Mikkonen

Digital Lead, Partner
+358 40 823 6964
valtteri.mikkonen@kuuki.fi

Marjo Liikonen

Marjo Liikonen

Content Strategist
+358 40 865 4350
marjo.liikonen@kuuki.fi

Sanna Ruotanen

Sanna Ruotanen

Content Strategist
+358 44 586 1199
sanna.ruotanen@kuuki.fi

Kiia Malin

Kiia Malin

Digital Producer
+358 44 020 2109
kiia.malin@kuuki.fi

Iisak Vataja

Iisak Vataja

Digital Strategist, Partner
+358 40 590 1720
iisak.vataja@kuuki.fi

Laura Turakainen

Laura Turakainen

Digital Producer
+358 44 357 0896
laura.turakainen@kuuki.fi

Janina Tiainen

Janina Tiainen

Digital Producer
+358 50 338 8302
janina.tiainen@kuuki.fi

Anna Hakulinen

Anna Hakulinen

Digital Producer
+358 44 976 9009
anna.hakulinen@kuuki.fi

Minna Solismaa

Minna Solismaa

Designer
+358 44 733 1283
minna.solismaa@kuuki.fi

Satu Huuhka

Satu Huuhka

Digital Producer, Partner
+358 44 760 5225
satu.huuhka@kuuki.fi

Teemu Lahtinen

Teemu Lahtinen

Web Developer, Partner
+358 50 300 9467
teemu.lahtinen@kuuki.fi

Juuso Jaakkola

Juuso Jaakkola

Web Developer
+358 50 321 4165
juuso.jaakkola@kuuki.fi

Teemu Parkkinen

Teemu Parkkinen

Chief Technology Officer
+358 440 783 783
teemu.parkkinen@kuuki.fi

Matti Laakso

Matti Laakso

Production Director, Partner
+358 40 525 5927
matti.laakso@kuuki.fi

Jaakko Seppälä

Jaakko Seppälä

Creative Director, Partner
+358 50 412 4065
jaakko.seppala@kuuki.fi

Mikko Prinkkilä

Mikko Prinkkilä

3D Artist
+358 40 727 5219
mikko.prinkkila@kuuki.fi

Ari Sassi

Ari Sassi

Senior Graphic Designer
+358 40 709 0114
ari.sassi@kuuki.fi

Roosa Heinonen

Roosa Heinonen

Copywriter
+358 44 547 7009
roosa.heinonen@kuuki.fi

Santtu Lehtinen

Santtu Lehtinen

Web Developer
+358 50 553 2577
santtu.lehtinen@kuuki.fi

Janina Nakkula

Janina Nakkula

Junior Digital Producer
+358 45 133 8245
janina.nakkula@kuuki.fi

Teemu Peltomaa

Teemu Peltomaa

Senior Digital Developer
+358 40 756 5855
teemu.peltomaa@kuuki.fi

Jukka Leppänen

Jukka Leppänen

Senior Digital Developer
+358 40 755 3442
jukka.leppanen@kuuki.fi

Tuomas Kiiskinen

Tuomas Kiiskinen

Web Developer
+358 50 553 2567
tuomas.kiiskinen@kuuki.fi

Kalle Louhimies

Kalle Louhimies

Web Developer

kalle.louhimies@kuuki.fi

Ota yhteyttä