Brändipavut & markkinointimurhat tulee taas: Helmikuun kahveilla pohditaan, mitä sisältöjä vuonna 2026 kannattaa tehdä
Brändipavut & markkinointimurhat -aamukahvitapahtuma jatkuu helmikuussa Lahdessa. Tervetuloa tiistaina 10.2. kello 8 Helmi Säästöpankin tiloihin keskustelemaan vuoden 2026 tärkeimmistä sisällöistä ja kanavista.
Erinomaisen vastaanoton saanut Brändipavut & markkinointimurhat -aamukahvitapahtuma jatkuu helmikuussa Lahdessa. Tiistaina 10.2. kello 8 kokoonnumme Helmi Säästöpankin tiloihin, osoitteeseen Torikatu 3 (2. krs).
Mitä sisältöjä kannattaisi tehdä tänä vuonna?
Reelsejä, podeja, blogeja, vai jotakin aivan muuta? Kuukin Content & Marketing Lead Eeva Ristkari johdattelee aiheeseen ja antaa näkemyksiä siitä, millaiset sisällöt ja kanavat ovat vuonna 2026 erityisen kiinnostavia ja toimivia.
Alustuksen jälkeen keskustellaan yhdessä siitä, mihin kanaviin ja sisältöihin kannattaa panostaa, ja miten oma yritys voi löytää toimivan ja erottuvan tavan tehdä sisältöä.
Näillä aamukahveilla ei pönötetä eikä kuunnella pitkiä puheenvuoroja. Pääpaino on juttelulla ja kokemuksien jakamisella ja tavoitteena on löytää yhdessä selkeyttä sisältöviidakkoon. Tapahtuma on maksuton ja se järjestetään joka kuukauden toinen tiistai vuorotellen Kuukin ja Helmi Säästöpankin tiloissa Lahdessa.
Tervetuloa kanssamme nauttimaan aamupalaa ja verkostoitumaan ja – ota ystävänpäiväviikon kunniaksi mukaan markkinoinnin parissa yksin puurtava kaverisi ja levitä sanaa eteenpäin!
Ota yhteyttä
Autamme kartoittamaan projektin lähtökohdat, tarpeet ja tavoitteet tarjouksen taustatiedoksi.
Ulla Ristkari
CMO, Founding Partner
+358 40 172 2665
ulla.ristkari@kuuki.fi